Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

TU NA RAZIE JEST ŚCIERNISKO, ALE BĘDZIE LODOWISKO!
Grębocice będą w regionie prawdopodobnie jedyną gminą tej wielkości z własnym lodowiskiem
TU NA RAZIE JEST ŚCIERNISKO, ALE BĘDZIE LODOWISKO!
Chcieli tego mieszkańcy i zgodzili się radni. Tak zaczęła się historia tego niecodziennego projektu. Licząca sobie niespełna 5,5 tysiąca mieszkańców gmina Grębocice buduje własne lodowisko. Inwestycja uzyskała dofinansowanie Ministerstwa sportu w ramach programu, z którego samorządy mogły skorzystać dwa lata temu. 15.04.2026 13:54
Z KSIĄŻKĄ WŚRÓD MALUCHÓW
Z KSIĄŻKĄ WŚRÓD MALUCHÓW
W ramach akcji czytania dzieciom, żłobek miejski ”Krasnal” w Polkowicach zaprasza wielu gości, którzy czytają lub opowiadają maluchom bajkę. Do placówki zawitał również burmistrz Polkowic i jak sam przyznaje była to czysta przyjemność. 15.04.2026 12:57    1
ROZBIEŻNE ZEZNANIA W SPRAWIE KONTROWERSYJNEGO ZDARZENIA W SZKOLE
12-letni uczeń przesłuchany w sądzie
ROZBIEŻNE ZEZNANIA W SPRAWIE KONTROWERSYJNEGO ZDARZENIA W SZKOLE
Wracamy do sprawy ze stycznia tego roku, kiedy to w SP nr 3 na lekcji techniki nauczyciel miał szarpać i obrażać ucznia. 12-latek został w obecności psychologa przesłuchany przez sąd. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy, Liliana Łukasiewicz przyznała, że jego wersja przebiegu zdarzenia jest odmienna od tej przedstawionej przez nauczyciela. 15.04.2026 10:57
Wielkie wyróżnienie dla głogowian za pomoc potrzebującym
Wielkie wyróżnienie dla głogowian za pomoc potrzebującym
To ważne wyróżnienie dla mieszkańców Głogowa. Teresa Długosz oraz Zdzisław Błażejewski zostali nagrodzeni statuetką „Człowiek Człowiekowi”. Nagroda jest przyznawana przez diecezję zielonogórsko-gorzowską. Trafia do osób, które pomagają innym bezinteresownie i robią to przez wiele lat. Laureatów wybiera specjalna kapituła. Tworzą ją osoby ze świata nauki, kultury i Kościoła. Decyzję zatwierdza biskup diecezjalny. Uroczystość odbyła się 14 kwietnia w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polskich w Gorzowie Wielkopolskim. Nagrody wręczył bp Tadeusz Lityński. 15.04.2026 09:54
Sport i emocje w Głogowie. Jubileuszowy turniej koszykówki
Sport i emocje w Głogowie. Jubileuszowy turniej koszykówki
To było prawdziwe święto koszykówki w Głogowie. W sali gimnastycznej ZSTiO spotkało się siedem drużyn dziewcząt. Każda z nich chciała pokazać swoje umiejętności i powalczyć o zwycięstwo. Turniej miał wyjątkowy charakter. Była to już dziesiąta edycja wydarzenia. Organizatorzy zadbali nie tylko o rywalizację, ale też o dobrą atmosferę. Na parkiecie nie brakowało emocji, szybkich akcji i walki o każdy punkt. 15.04.2026 09:38
RUSZA DŁUGO WYCZEKIWANA INWESTYCJA
Podpisano umowę na budowę ulicy Słubickiej
RUSZA DŁUGO WYCZEKIWANA INWESTYCJA
W Polkowicach rozpoczyna się realizacja kolejnej inwestycji drogowej. W ratuszu podpisano umowę na budowę ulicy Słubickiej, która znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej w ramach Wieloletniego Planu Budowy Dróg przygotowanego przez burmistrza Polkowic. Koszt przedsięwzięcia wynosi dokładnie 1 milion 200 tysięcy 777 złotych. Całość inwestycji zostanie sfinansowana z budżetu gminy. 15.04.2026 08:41
SZKODA PREZYDENCKIEJ PAPETERII NA CZCZĄ PISANINĘ
Była interpelacja radnego, była odpowiedź prezydenta Głogowa, nie było żadnego działania
SZKODA PREZYDENCKIEJ PAPETERII NA CZCZĄ PISANINĘ
Na prośbę mieszkańców os. Piastów Śląskich, Komitet Społeczny "Bezpieczny Głogów" apeluje do prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza o uporządkowanie terenu pomiędzy zbiegiem ul. Książąt Oleśnickich i Książąt Żagańskich a os. Krzepów. Nieużytek, zarośnięty samosiejkami i upstrzony śmieciami, jest koczowiskiem bezdomnych, ale przy odrobinie zainteresowania ratusza może być oazą zieleni i miejscem spacerów, namiastką parku. 14.04.2026 22:14
ADAM ORZECH: PRAWDA EKSPLODOWAŁA
Głogów pamięta o ofiarach Katynia
ADAM ORZECH: PRAWDA EKSPLODOWAŁA
W poniedziałek, w Głogowie odbyły się oficjalne uroczystości upamiętniające Zbrodnię Katyńską, w ramach której strzałem w tył głowy zabito blisko 22 tysięcy polskich obywateli - oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej, członków elit intelektualnych, nauczycieli, urzędników państwowych czy przedsiębiorców. 14.04.2026 13:20
ŚCIEŻKA ROWEROWA TO WISIENKA NA TORCIE
Nowa magistrala wodno-kanalizacyjna i droga są kluczowe dla niemal połowy mieszkańców gminy Grębocice
ŚCIEŻKA ROWEROWA TO WISIENKA NA TORCIE
W Grębocicach rozpoczęła się przebudowa ulicy Spółdzielczej. To jedna z głównych dróg rozprowadzających ruch lokalny w głąb gminy oraz w kierunku Głogowa. Zgodnie ze współczesnymi standardami, wzdłuż nowej drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a roboty drogowe gmina wykorzystała do szczegółowej rewizji sieci wodno-kanalizacyjnej. I miała rację, bo ta – po kilku dekadach użytkowania - także wymaga modernizacji. 14.04.2026 13:20
NOWA PRZESTRZEŃ DO RELAKSU DLA MIESZKAŃCÓW PIASTOWA
Powstanie nowe miejsce relaksu dla całych rodzin
NOWA PRZESTRZEŃ DO RELAKSU DLA MIESZKAŃCÓW PIASTOWA
Na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie pojawi się nowy teren rekreacyjny dla okolicznych mieszkańców. Jego powstanie zapowiedział starosta Michał Wnuk. 14.04.2026 12:52
Komentarze
Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA
Reklama
Reklama