Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

Salon fryzjerski w Polkowicach celem nietypowego ataku
Salon fryzjerski w Polkowicach celem nietypowego ataku
W jednym z salonów fryzjerskich przy ul. Chopina w Polkowicach doszło do niecodziennej sytuacji. Do lokalu wszedł mężczyzna, który rozbił butelkę z silnie pachnącą substancją i natychmiast uciekł. 18.09.2025 08:48
DOROTA JEWNIEWICZ: ZARZĄD POWIATU WRESZCIE ZAUWAŻYŁ GMINĘ PĘCŁAW
Powiat przebuduje zrujnowaną drogę w Wojszynie
DOROTA JEWNIEWICZ: ZARZĄD POWIATU WRESZCIE ZAUWAŻYŁ GMINĘ PĘCŁAW
Wieś Wojszyn położona w gminie Pęcław, na skraju powiatu głogowskiego, doczekała się remontu drogi. Ma ona zostać przebudowana jeszcze w tym roku, a wójt Dorota Jewniewicz podkreśla, że gmina wreszcie została zauważona przez powiat, ale czy to faktycznie gospodarskie oko powiatu stoi za inwestycją? 17.09.2025 16:49
GRAHAM MASTERTON GOŚCIEM FESTIWALU FILMOWEGO W GŁOGOWIE
Organizator próbuje się dodzwonić do Stephena Kinga!
GRAHAM MASTERTON GOŚCIEM FESTIWALU FILMOWEGO W GŁOGOWIE
To już druga, po kwietniowej, edycja festiwalu kryminałów „Oblicza Zbrodni. Pociąg do grozy”. Gościem specjalnym był Graham Masterton, którego z Polską łączą nie tylko fani jago twórczości. Kto następny? Organizator próbuje się dodzwonić do Stephena Kinga! 17.09.2025 15:58
Solidarność we Wschowie. Policjanci i mieszkańcy dzielą się krwią
Solidarność we Wschowie. Policjanci i mieszkańcy dzielą się krwią
O tym, jak ważna jest krew, policjantom nie trzeba przypominać. Niejednokrotnie widzieli ofiary wypadków drogowych, którym dla ratowania życia niezbędne było podanie najlepszego z leków – krwi. Nie można jej wyprodukować, ale można się nią podzielić. Wtorkowa Akcja, zorganizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, spotkała się ze sporym odzewem. Wśród dawców byli zarówno weterani, którzy regularnie wspierają takie inicjatywy, jak i nowi krwiodawcy. Dla każdego z nich była to szansa, by pomóc osobom, które na co dzień potrzebują transfuzji. Zapasów krwi w bankach nigdy nie jest za dużo, dlatego każda akcja krwiodawstwa ma ogromne znaczenie. 17.09.2025 15:45
Głogowskie obchody 86. rocznicy sowieckiej napaści
Głogowskie obchody 86. rocznicy sowieckiej napaści
Przy Pomniku Sybiraków na cmentarzu przy ul. Legnickiej w Głogowie odbyły się powiatowe uroczystości związane z 86. rocznicą napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W obchodach uczestniczyli członkowie Związku Sybiraków, władze samorządowe, mieszkańców oraz liczne delegacje szkół, służb mundurowych i instytucji. 17.09.2025 14:29
Mistrzostwa lekkoatletyczne w Głogowie. SP 11 gościła młodych sportowców
Mistrzostwa lekkoatletyczne w Głogowie. SP 11 gościła młodych sportowców
Sportowa rywalizacja, emocje i piękna pogoda – tak wyglądały tegoroczne Mistrzostwa Głogowa szkół podstawowych w lekkiej atletyce. Areną zmagań było boisko Szkoły Podstawowej nr 11, które gościło młodych sportowców z wielu głogowskich szkół. Zawody tradycyjnie połączono z pamięcią o Andrzeju Krawczyku – trenerze i wychowawcy wielu pokoleń lekkoatletów. To dzięki jego pracy w Głogowie rozwijała się lekkoatletyka, a młodzież miała szansę odkrywać swoje talenty. Na starcie stanęli uczniowie, którzy mierzyli się w konkurencjach biegowych. Nie brakowało zaangażowania, a każdy start był okazją do pokazania ambicji i sportowej pasji. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, a głośny doping koleżanek i kolegów dodawał odwagi startującym. 17.09.2025 12:44
Dialog z mieszkańcami
Tematy były różne…
Dialog z mieszkańcami
Około 130 mieszkańców wzięło udział w spotkaniu otwartym z burmistrzem Polkowic - Wiesławem Wabikiem. Podczas ponad 2,5-godzinnej rozmowy poruszono m.in. kwestie termomodernizacji budynków wielorodzinnych, budowy dróg gminnych oraz rozwoju mieszkalnictwa. Mieszkańcy zgłaszali też bieżące problemy. 17.09.2025 12:35
Wrocławscy studenci pokazali innowacyjny bolid
Wrocławscy studenci pokazali innowacyjny bolid
Niedawne Forum Ekonomiczne było miejscem nie tylko debaty poświęconej najważniejszym zagadnieniom politycznym, gospodarczym, kulturalnym czy społecznym. W Karpaczu można było także przekonać się o potencjale polskich studentów, którzy biorą udział w różnych wyzwaniach związanych z nauką i mają się przy tym czym pochwalić. 17.09.2025 09:48
FESTIWAL PIĘKNYCH GOLI I NIEDOSYTU. GÓRNIK - WARTA 2:2
FESTIWAL PIĘKNYCH GOLI I NIEDOSYTU. GÓRNIK - WARTA 2:2
To nie był dobry mecz w wykonaniu Górnika, ale kibice zgromadzeni przy Kopalnianej mieli okazję zobaczyć naprawdę bardzo ładne bramki. Po meczu obaj trenerzy przyznali, że czują niedosyt… szkoleniowiec gości z powodu niewykorzystanych szans i gry w przewadze. Andrzej Sawicki podkreślał natomiast, że od wygranej polkowiczan dzieliły jedynie trzy minuty. 17.09.2025 08:54
SPS Chrobry Głogów nie zagra w lidze. Koniec seniorskiej siatkówki w mieście
SPS Chrobry Głogów nie zagra w lidze. Koniec seniorskiej siatkówki w mieście
SPS Chrobry Głogów nie wystartuje w rozgrywkach siatkarskiej 2. Ligi. Klub nie dostał licencji. Nie zagra też w 3. lidze. To oznacza, że w Głogowie nie będzie w tym sezonie seniorskiej siatkówki. Jeszcze niedawno Chrobry cieszył kibiców historycznymi sukcesami. Zespół grał na zapleczu PlusLigi i toczył zacięte mecze z mocnymi rywalami. Niestety, za wynikami sportowymi nie poszły możliwości finansowe. Utrzymanie drużyny na takim poziomie okazało się zbyt kosztowne. Brak licencji oznacza, że pierwszy zespół SPS przestaje istnieć. Na ten moment w Głogowie zostaje tylko siatkówka młodzieżowa. Nie wiadomo, czy w przyszłym sezonie seniorski zespół wróci do gry. Na wieść o decyzji zareagował Klub Kibica. W specjalnym oświadczeniu kibice napisali, że o problemach nic nie wiedzieli. Informacje o kłopotach finansowych docierały do nich dopiero od zawodników i ich rodzin. „Nie mamy drużyny!!! Nikt nie wyjdzie na parkiet w naszej hali” – czytamy w emocjonalnym wpisie na Facebooku. 17.09.2025 08:03
Komentarze
Autor komentarza: Refleksja Treść komentarza: W tym piekielnym upale wystawiać pracowników instytucji kultury na takie męczarnie przez kilka dni to trzeba nie mieć wyobraźni. Impreza dla fanatyków słowiańskich i rekonstruktorów, bo to oni tworzyli wrażenie wizualne, że jest tam sporo ludzi. Niestety widzów było około stu osób w porywach do 200? Wystarczy policzyć ludzi na kadrach z drona. Czy dla stu/dwustu osób raczej spoza gminy warto organizować imprezę dla hobbystów Słowian za pewnie grube dziesiątki tysięcy z pieniędzy, które można by było przeznaczyć na edukację na zajęciach stałych dla dzieci i młodzieży z gminy lub organizować coś, co wzbudzi większe zainteresowanie wśród mieszkańców? Brak kultury wyższej, nauka instrumentów dętych, ale instytucja i tak nie kultywuje talentów instrumentalnych. Nie ma zajęć teatralnych dla dzieci, okrojona jest sekcja wokalna a i w tańcach dzieci sporo, ale występy są tylko przy okazji zamiast robić też w Grębocicach zawody mażoretkowe. Zamiast pokazać dzieciom ciekawe historyczne miejsca, wielkie miasta i teatry, nadal wycieczki do kina i na trampolinę oraz wątpliwa przyjemność smażenia się w szczerym polu oglądając dziwne rytuały i słuchając pogańskich zespołów. Ale to nic, w święta znowu wrócimy do chrześcijaństwa i będą piękne pieśni religijne i miłość do Chrystusa na pokaz pod samym ołtarzem. Wszechstronnie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 18:36 Źródło komentarza: W OBISZOWIE TRWA DRUGI DZIEŃ PALINOCKI W KRAINIE DZIADOSZAN Autor komentarza: Marysia Treść komentarza: Pod słowiańszczyzną i zwyczajami dawnych plemion, przekazywane są pogańskie zwyczaje , jak właśnie rodzenie ognia, skoki przez ognisko. Tańce w okręgu przy pogańskim, postawionym tam bustwie Światowidzie. Ludzie biorący w tym udział narażają się na szkody duchowe. To raz. Dwa, upał 40- stopniowy stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników tej imprezy. Mam nadzieję , że nikt nie poniesie szkody zdrowotnej. No to taka imprezka dla wyznawców tych starych wierzeń i jeszcze będą mieli zapłacone z publicznych pieniędzy, bo dla mieszkańców gminy, to średnia przyjemność. Proszę też sprawdzić jeden z zespołów pod nazwą "Żywiołak". Wartości, które reprezentuje ten zespół są dalekie od chrześcijańskim, bliżej im do satanizmu. Teledyski ponure, kościotrupy, czarownice, maski, krew, nasączone erotyzmem. Nie da się tego słuchać. Może na Palinocce przedstawili łagodny repertuar żeby mieszkańców nie przestraszyć, ale zachęcam do odnalezienia w internecie piosenek tego zespołu. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 18:32 Źródło komentarza: W OBISZOWIE TRWA DRUGI DZIEŃ PALINOCKI W KRAINIE DZIADOSZAN Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Kto rozsądny organizuje takie imprezy w 40 stopniowym upale??? Ludzi garstka,ale show musi trwać. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 18:11 Źródło komentarza: W OBISZOWIE TRWA DRUGI DZIEŃ PALINOCKI W KRAINIE DZIADOSZAN Autor komentarza: Ala Treść komentarza: Jak będziesz robić tyle dobrego co oni to może dostaniesz Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:46 Źródło komentarza: NOWE FAKTY W SPRAWIE DZIAŁKI DLA KOŚCIOŁA BAPTYSTÓW W GŁOGOWIE! Autor komentarza: Gg Treść komentarza: Też chce taką działkę, gdzie się zgłosić? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:18 Źródło komentarza: NOWE FAKTY W SPRAWIE DZIAŁKI DLA KOŚCIOŁA BAPTYSTÓW W GŁOGOWIE! Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM
Reklama
Reklama