Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

Niewybuch przy Aldi w Głogowie. Straż pożarna i policja na miejscu
Niewybuch przy Aldi w Głogowie. Straż pożarna i policja na miejscu
Część parkingu przy markecie Aldi w Głogowie została ogrodzona taśmą. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Widać było straż pożarną oraz policję. Powodem zamieszania było niebezpieczne znalezisko z czasów II wojny światowej. Podczas prac budowlanych operator koparki natrafił w ziemi na pocisk. Miał około 8 centymetrów średnicy i 26 centymetrów długości. – W trakcie prowadzenia prac budowlanych operator koparki natrafił w ziemi na niewielki pocisk o wymiarach 8 cm na 26 cm – przekazał nam Mirosław Durka z PSP w Głogowie. 06.03.2026 10:36
JAK GŁOGOWSKI SZPITAL WALCZY O SPECJALISTÓW?
Braki kadrowe w ochronie zdrowia
JAK GŁOGOWSKI SZPITAL WALCZY O SPECJALISTÓW?
Polska ma jeden z najniższych wskaźników liczby praktykujących lekarzy na tysiąc mieszkańców w Unii Europejskiej. Szczególnie odczuwalny jest deficyt specjalistów w kluczowych dziedzinach, takich jak kardiologia, laryngologia, ginekologia oraz psychiatria. Nic zatem dziwnego, że wiele placówek zdrowia aktywnie "łowi" lekarzy, prowadząc bezkompromisową walkę o specjalistów, co wynika z ogromnych deficytów kadrowych. 06.03.2026 08:03    1
Wąwóz w Kurowicach przechodzi metamorfozę. Trwają porządki
Wąwóz w Kurowicach przechodzi metamorfozę. Trwają porządki
W miejscowości Kurowice ruszyły prace w wąwozie. Celem działań jest przywrócenie temu miejscu jego naturalnego charakteru. Teren ma być bardziej uporządkowany i bezpieczny dla mieszkańców. Prace prowadzi firma PRO-INFRA sp. z o.o. Roboty obejmują głównie porządki w zieleni oraz poprawę stanu ścieżek. Dzięki temu wąwóz będzie bardziej dostępny dla spacerowiczów. 06.03.2026 08:00
MIESZKAŃCY OSIEDLA DĄBROWSKIEGO W POLKOWICACH DOCZEKALI SIĘ REMONTU
Wykonawca ma 31 miesięcy na realizację inwestycji
MIESZKAŃCY OSIEDLA DĄBROWSKIEGO W POLKOWICACH DOCZEKALI SIĘ REMONTU
Osiem lat i ponad 20 mln zł - to koszt modernizacji infrastruktury na najstarszym osiedlu domków jednorodzinnych w Polkowicach. Burmistrz Wiesław Wabik podpisał dziś (5.03.) umowę z głogowskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego na realizację, na którą mieszkańcy osiedla Dąbrowskiego czekali od lat. 05.03.2026 20:05
PIERWSZE PRZEBŁYSKI WIOSNY ODSŁONIŁY GÓWNIANY PROBLEM
Prawo swoje, życie swoje...
PIERWSZE PRZEBŁYSKI WIOSNY ODSŁONIŁY GÓWNIANY PROBLEM
Problem psich odchodów na trawnikach to kwestia nie tylko estetyczna, zdrowotna, ale i niszczenie zieleni przez azot. Choć właściciele czworonogów mają prawny obowiązek sprzątania po swoich pupilach, to części z nich ma z tym ewidentnie pod górkę. 05.03.2026 10:13
Kradł rower i perfumy w Przemkowie. 23-latek zatrzymany przez policję
Kradł rower i perfumy w Przemkowie. 23-latek zatrzymany przez policję
Funkcjonariusze z posterunku policji w Przemków ponownie pokazali skuteczność. Ich czujność doprowadziła do zatrzymania 23-letniego mężczyzny podejrzanego o dwie kradzieże. Najpierw zniknął rower. Jego wartość wynosiła prawie tysiąc złotych. Niedługo później w jednej z drogerii skradziono perfumy warte około 1,5 tysiąca złotych. Sprawa nie była prosta. Nagranie z kamer nie pokazywało wyraźnie twarzy sprawcy. Policjanci musieli działać inaczej. Zwrócili uwagę na: ubiór mężczyzny i charakterystyczny sposób poruszania się. To pozwoliło im wytypować osobę podejrzaną o kradzieże. 05.03.2026 09:45
WSPÓLNE DZIAŁANIA WSCHOWSKIEJ POLICJI I STRAŻY GRANICZNEJ
Zatrzymano osoby poszukiwane
WSPÓLNE DZIAŁANIA WSCHOWSKIEJ POLICJI I STRAŻY GRANICZNEJ
Przez dwa dni policjanci ze Wschowy prowadzili działania związane z zatrzymaniem osób poszukiwanych przez sądy i prokuratury. W akcji uczestniczyli także funkcjonariusze Straży Granicznej. 05.03.2026 09:37
Remont świetlic w gminie Żukowice. Koszt prawie 2 mln zł
Remont świetlic w gminie Żukowice. Koszt prawie 2 mln zł
Gmina Żukowice przygotowała projekty modernizacji dwóch świetlic wiejskich. Chodzi o obiekty w miejscowościach Słone i Kamiona. Łączny koszt inwestycji oszacowano na prawie 2 mln zł. Planowane prace mają poprawić komfort korzystania z budynków. Zmiany mają też zwiększyć ich funkcjonalność i dostępność dla mieszkańców. Projekt dla świetlicy w Słonem zakłada przede wszystkim modernizację wnętrz. Zakres prac obejmuje: wymianę posadzek, remont łazienek, montaż klimatyzacji, dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Po zakończeniu prac obiekt ma być bardziej komfortowy i dostępny dla wszystkich mieszkańców. W Kamione planowana modernizacja będzie szersza. Projekt przewiduje kompleksową poprawę stanu technicznego budynku. Najważniejsze prace to: termomodernizacja budynku, docieplenie ścian, wymiana okien i drzwi, wymiana instalacji elektrycznych, wymiana instalacji sanitarnych, budowa nowoczesnej kuchni i montaż klimatyzacji. Dzięki tym zmianom budynek ma być bardziej energooszczędny i funkcjonalny. 05.03.2026 09:35
Nowe tereny dla Nadleśnictwa Głogów. Umowa podpisana we Wrocławiu
Nowe tereny dla Nadleśnictwa Głogów. Umowa podpisana we Wrocławiu
W Oddziale Terenowym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu podpisano umowę przekazania gruntów na rzecz Lasy Państwowe. Nowym zarządcą terenów zostało Nadleśnictwo Głogów. Przekazane działki mają łączną powierzchnię 3,1875 hektara. Znajdują się w kilku miejscowościach regionu: obręb Gaiki-Potoczek – gmina Jerzmanowa, obręb Guzice – gmina Polkowice, obręb Jakubów – gmina Radwanice i obręb Koźlice – gmina Gaworzyce. 05.03.2026 09:30
Trwa przebudowa ulic Jaśminowej i Tęczowej w Sławie. Postęp prac
Trwa przebudowa ulic Jaśminowej i Tęczowej w Sławie. Postęp prac
Inwestycja drogowa w Sławie jest w trakcie realizacji. Roboty obejmują ulice Jaśminową i Tęczową. W pierwszym etapie wykonano kanalizację deszczową. System poprawi odprowadzanie wód opadowych. Dzięki temu nawierzchnia drogi będzie bardziej trwała. Obecnie na budowie widać kolejne elementy prac: montaż krawężników, układanie kostki brukowej na chodnikach, przygotowanie podbudowy pod przyszłą jezdnię. To ważny etap, który przygotowuje drogę pod właściwą nawierzchnię. 05.03.2026 08:56
Komentarze
Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA
Reklama
Reklama