Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

Ważny komunikat! Woda niezdatna do picia w Przemkowie i okolicach
Ważny komunikat! Woda niezdatna do picia w Przemkowie i okolicach
Mieszkańcy części gminy Przemków nie mogą korzystać z wody z sieci wodociągowej do celów spożywczych. Taką decyzję wydała Państwowa Inspekcja Sanitarna po badaniach bakteriologicznych. Podczas kontroli przeprowadzonej w jednym z punktów sieci wodociągowej wykryto nieprawidłowości. W związku z tym wydano komunikat o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi. Oznacza to, że wody nie wolno używać do picia, przygotowywania potraw i napojów, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń, mycia zębów ani kąpieli. Poniżej spis ulic i miejscowości. 09.03.2026 16:09
RUDZIŃSKA: TO MALOWANIE TRAWY NA ZIELONO
Temat zastępczy: "Płot wokół "dziury" przed ratuszem
RUDZIŃSKA: TO MALOWANIE TRAWY NA ZIELONO
Temat "dziury" przed głogowskim ratuszem powraca jak bumerang, ale teraz chodzi już tylko o kamuflaż, a problem "dziury" zastąpił problem płotu, który ją otacza. To „masło maślane” i „malowanie trawy na zielono” – Bożena Rudzińska protestuje przeciwko pomysłowi Sławomira Majewskiego, a ten krytykuje propozycję prezydenta Rafaela Rokaszewicza. 09.03.2026 14:40
Nie żyje Mirosław Nowicki. Trener i piłkarz związany z Dolnym Śląskiem
Nie żyje Mirosław Nowicki. Trener i piłkarz związany z Dolnym Śląskiem
W ostatnią sobotę odbyło się ostatnie pożegnanie Mirosława Nowickiego. Zasłużony piłkarz i trener zmarł w wieku 58 lat. Jego odejście to duża strata dla środowiska sportowego na Dolnym Śląsku. Przez wiele lat był związany z futbolem i wychowywał kolejne pokolenia zawodników. Szczególne miejsce w jego życiu zajmował Chocianów, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki. 09.03.2026 14:27
HORBATOWSKI: TO BYŁO ŚWIĘTO DEMOKRACJI
Zamieszanie po wyborach
HORBATOWSKI: TO BYŁO ŚWIĘTO DEMOKRACJI
Po drugim liczeniu, zaledwie sześcioma głosami, Michał Jaros wygrał z Moniką Wielichowską wybory na przewodniczącego Koalicji Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. Ale sprawa nie jest przesądzona, bowiem przegrana zapowiedziała już złożenie protestu wyborczego, wskazując na nieprawidłowości przy organizacji głosowania. 09.03.2026 14:25
DERBY REGIONU DLA GÓRNIKA. ZAGŁĘBIE II LUBIN - GÓRNIK POLKOWICE 0:2
DERBY REGIONU DLA GÓRNIKA. ZAGŁĘBIE II LUBIN - GÓRNIK POLKOWICE 0:2
W drugim meczu po przerwie zimowej Górnik Polkowice pojechał do Lubina, aby zmierzyć się w derbach z drugą drużyną Zagłębia Lubin. Spotkanie było wyrównane i mogło podobać się kibicom. Obie drużyny starały się grać piłką i tworzyły akcje ofensywne. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron więcej emocji pojawiło się pod obiema bramkami. Końcówka spotkania należała do zespołu z Polkowic i to ona zadecydowała o wyniku. W 82 minucie prowadzenie dał były zawodnik rezerw Zagłębia, Bartosz Zynek - było to jego premierowe trafienie w zielono-czarnych barwach. 09.03.2026 12:39
KGHM zmienia zasady praktyk. Studenci zyskają więcej możliwości
KGHM zmienia zasady praktyk. Studenci zyskają więcej możliwości
KGHM Polska Miedź S.A. zmienia podejście do praktyk studenckich. Spółka przygotowała nowe zasady. Mają one lepiej odpowiadać na potrzeby młodych osób. Decyzja wynika z analizy wcześniejszych doświadczeń. Okazało się, że wielu studentów rezygnowało z praktyk. Powodem była odległość Zagłębia Miedziowego od dużych uczelni. Studenci musieli często przeprowadzić się na kilka tygodni. Często potrzebne były też dodatkowe badania lekarskie. Dla wielu osób był to zbyt duży problem organizacyjny. Nowe rozwiązania mają to zmienić. Spółka chce uprościć procedury. Celem jest też dopasowanie praktyk do możliwości poszczególnych oddziałów. Dzięki temu więcej studentów będzie mogło zdobyć doświadczenie w jednej z największych firm przemysłowych w Polsce. To także szansa na poznanie pracy w branży górniczej i technologicznej. 09.03.2026 12:38
Kiedy jechać na SOR w Głogowie, a kiedy do nocnej opieki zdrowotnej
Kiedy jechać na SOR w Głogowie, a kiedy do nocnej opieki zdrowotnej
W szpitalnym oddziale ratunkowym nie obowiązuje kolejka jak w sklepie. Najważniejszy jest stan zdrowia pacjenta. Lekarze stosują system kolorów. Określa on pilność pomocy. Osoby w stanie zagrożenia życia trafiają do lekarza natychmiast. Dlatego przed wizytą w szpitalu warto się zastanowić, czy rzeczywiście potrzebny jest SOR. W wielu przypadkach wystarczy pomoc lekarza rodzinnego lub wizyta w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. 09.03.2026 11:48
Koszykarki z Polkowic z medalem. Sukces w finale Licealiady 3×3
Koszykarki z Polkowic z medalem. Sukces w finale Licealiady 3×3
Duży sukces odniosły uczennice Zespołu Szkół w Polkowicach. Reprezentacja szkoły zdobyła 3. miejsce w Finale Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w koszykówce 3×3 dziewcząt. Turniej odbył się 3 marca we Wrocławiu. W rywalizacji wzięło udział osiem najlepszych szkół z całego regionu. Zawodniczki z Polkowice po emocjonujących i wyrównanych spotkaniach sięgnęły po brązowe medale. Mecze były bardzo zacięte, a poziom rywalizacji wysoki. 09.03.2026 11:23
ZAMIAST KWIATÓW - KREW
Krwiodawcy uczcili Dzień Kobiet
ZAMIAST KWIATÓW - KREW
Kolejny rok z rzędu Klub Kobiet Honorowych Dawców Krwi „Czerwona Krwinka” w Głogowie wraz z krwiodawcami z Głogowa i okolic oraz służbami mundurowymi świętowali Dzień Kobiet. 09.03.2026 10:43
Tłumy w kinie Żeglarz w Sławie. Muzyczny prezent na Dzień Kobiet
Tłumy w kinie Żeglarz w Sławie. Muzyczny prezent na Dzień Kobiet
W sobotę w kinie Żeglarz w Sławie odbyły się dwa koncerty z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie nosiło tytuł „Miłość nie jedno ma imię”. Koncerty przygotowano z inicjatywy burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły oraz dyrektora Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Tomasza Krzymińskiego. Sala kina wypełniła się do ostatniego miejsca. Mieszkańcy chętnie przyszli na muzyczny wieczór. Publiczność usłyszała znane utwory o miłości. Nie zabrakło emocji i wzruszeń. Na scenie wystąpiła Lubuska Kameralna Orkiestra Mariusza Woźniaka. Towarzyszyli jej wokaliści ze Stowarzyszenia Wokół Kultury. Artyści połączyli brzmienie orkiestry z różnymi interpretacjami wokalnymi. Dzięki temu koncert miał wyjątkowy klimat. 09.03.2026 10:30
Komentarze
Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA
Reklama
Reklama