Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze tematy

Podejrzany o podpalenie busa w Głogowie trafił do aresztu
Podejrzany o podpalenie busa w Głogowie trafił do aresztu
Sprawa pożaru busa przy ulicy Perseusza w Głogowie ma dalszy ciąg. Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o podpalenie pojazdu. Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał dopuścić się także innych przestępstw. W Kotli podejrzany miał wybić trzy szyby w prywatnym budynku. Następnie uszkodził również samochód. Prokurator złożył wniosek o zastosowanie wobec 28-latka tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował o aresztowaniu mężczyzny. 12.05.2026 11:47
Wieczorny wypadek w Polkowicach. Dwie osoby trafiły do szpitala
Akcja służb na Fabrycznej w Polkowicach.
Wieczorny wypadek w Polkowicach. Dwie osoby trafiły do szpitala
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek wieczorem na ulicy Fabrycznej w Polkowicach. Służby otrzymały zgłoszenie o godzinie 21:44. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Renault Clio oraz Opla Insignii. Kierujący oplem opuścił pojazd jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych. Kierująca renault oraz pasażer wydostali się z auta przy pomocy strażaków i ratowników medycznych. Ostatecznie opuścili pojazd o własnych siłach. W zdarzeniu uczestniczyły trzy osoby. Dwie z nich po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego zostały przetransportowane do szpitala. 12.05.2026 09:30
HUTNICZA POBUDKA PRZY CENTRALI KGHM
HUTNICZA POBUDKA PRZY CENTRALI KGHM
Przy centrali KGHM Polska Miedź S.A. odbyły się uroczyste obchody Dnia Hutnika. Nie zabrakło tradycyjnej pobudki hutniczej, która od lat jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tego święta w regionie. Na dziedzińcu centrali pojawiła się orkiestra hutnicza oraz mażoretki. Muzyczna oprawa i widowiskowe występy przyciągnęły uwagę pracowników i dyrektorów miedziowej spółki. 12.05.2026 09:22
Żołnierze i cywile oddawali krew w Głogowie
Żołnierze i cywile oddawali krew w Głogowie
W Głogowie zorganizowano kolejną akcję honorowego krwiodawstwa. Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Organizatorami lokalnej zbiórki byli żołnierze 4 Batalionu Inżynieryjnego oraz 162 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. Celem kampanii jest promocja honorowego krwiodawstwa oraz zwiększanie wiedzy o weteranach misji zagranicznych. 12.05.2026 08:02
Dwie sesje i polityczne emocje wokół szpitala w Głogowie
Dwie sesje i polityczne emocje wokół szpitala w Głogowie
Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Głogowie odbyły się dwie nadzwyczajne sesje Rady Powiatu Głogowskiego. Obie dotyczyły sytuacji Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Podczas pierwszej sesji radni rozmawiali o kondycji finansowej placówki. Dyskusja skupiła się na problemach związanych z budżetem Narodowego Funduszu Zdrowia oraz dalszym funkcjonowaniem szpitala. Temat wzbudził duże zainteresowanie i wywołał wiele pytań dotyczących przyszłości ochrony zdrowia w powiecie głogowskim. 11.05.2026 18:29
Uroczysta akademia w Hucie Miedzi Głogów. Wyróżniono pracowników
Uroczysta akademia w Hucie Miedzi Głogów. Wyróżniono pracowników
Uroczysta akademia z okazji Dnia Hutnika odbyła się dziś w Hucie Miedzi Głogów. Podczas wydarzenia wyróżniono kilkadziesiąt osób związanych z głogowską hutą. Pracownicy otrzymali odznaczenia oraz pamiątkowe zegarki za wieloletnią pracę i zaangażowanie 11.05.2026 15:09
PIĘCIU ARESZTOWANYCH ZA WYMUSZENIE ROZBÓJNICZE NA POCZET DŁUGU
Podejrzani wpadli, bo jeden z nich okazał się bardziej chciwy niż reszta
PIĘCIU ARESZTOWANYCH ZA WYMUSZENIE ROZBÓJNICZE NA POCZET DŁUGU
- W jednej z miejscowości powiatu wschowskiego doszło do poważnego incydentu. Pokrzywdzony był przetrzymywany na terenie posesji, a następnie – pod groźbą użycia przemocy – zmuszony do wypłaty pieniędzy z banku. Z jego miejsca zamieszkania napastnicy zabrali również sprzęt RTV, rower elektryczny oraz samochód - informuje asp. Marek Cieślakowski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. 11.05.2026 11:11
ŚWIĘTOWALI IMIENINY SWOJEJ ULICY
Imieniny ul. 10 Maja w Głogowie
ŚWIĘTOWALI IMIENINY SWOJEJ ULICY
Niektórzy mieszkają przy tej ulicy od kilkudziesięciu lat. Łączą ich wspólne historie i wyjątkowy klimat związany z tym miejscem. A ten konkretny dzień pokazuje, że sąsiedzkie spotkania wciąż potrafią integrować i zacieśniać relacje. 11.05.2026 10:48
Oszuści wyłudzili kredyty na mieszkankę Wschowy. Straciła czujność
Oszuści wyłudzili kredyty na mieszkankę Wschowy. Straciła czujność
Wiosenne porządki zakończyły się dla mieszkanki Wschowa ogromnymi problemami finansowymi. Kobieta wystawiła na sprzedaż sukienkę na popularnej platformie internetowej. Szybko znalazł się kupujący. Po dokonaniu transakcji nabywca skontaktował się ze sprzedającą. Poinformował ją, że aby otrzymać pieniądze, musi zalogować się przez link przesłany w wiadomości e-mail. Kobieta kliknęła w odnośnik. Strona wyglądała niemal identycznie jak witryna jej banku. Nic nie wzbudziło jej podejrzeń. Wschowianka podała login i hasło do bankowości internetowej. Następnie wpisała także numer karty płatniczej, datę jej ważności oraz kod CVV. Chwilę później zadzwoniła do niej kobieta podająca się za pracownika banku. Oszustka przekazała, że do zakończenia transakcji potrzebne będzie zaciągnięcie kredytu na 2 tysiące złotych. W trakcie rozmowy na telefon pokrzywdzonej zaczęły przychodzić powiadomienia z aplikacji bankowej. Kobieta potwierdziła pięć operacji, ponieważ była przekonana, że są związane ze sprzedażą sukienki. Po zakończeniu rozmowy fałszywa konsultantka rozłączyła się. Wtedy mieszkanka Wschowy zalogowała się na konto i zauważyła blokady środków na blisko 50 tysięcy złotych. Na rachunku pojawiły się także dodatkowe pieniądze, których wcześniej tam nie było. Okazało się, że podczas zatwierdzania operacji oszuści zaciągnęli na jej dane kredyty na ponad 55 tysięcy złotych. Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa, natychmiast skontaktowała się z infolinią banku i zablokowała konto. Zanim jednak doszło do blokady, sprawcy zdążyli jeszcze złożyć wniosek o limit debetowy na kolejne 20 tysięcy złotych. Limit został przyznany. 11.05.2026 07:39
Pożar balkonu na Koperniku w Głogowie. Ewakuowano mieszkańców
Pożar balkonu na Koperniku w Głogowie. Ewakuowano mieszkańców
Niebezpieczna sytuacja na osiedlu Kopernik w Głogowie. W niedzielne południe straż pożarna została wezwana do pożaru mieszkania przy ul. Gwiaździstej. Ogień pojawił się na balkonie lokalu znajdującego się na 4. piętrze budynku. Dym był widoczny z dużej odległości. Na miejsce szybko przyjechały zastępy straży pożarnej. Podczas akcji ratowniczej konieczna była ewakuacja mieszkańców. 10.05.2026 16:29
Komentarze
Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA
Reklama
Reklama